20-а Міжнародна виставка енергоефективного опалення, вентиляції, кондиціювання, водопостачання, відновлювальної енергетики, сантехніки та басейнів.
15-18 Травня 2018 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

Пост-реліз

Підсумки виставки «АкваТерм Київ 2017»
 
 Виставка «АкваТерм Київ 2017», що пройшла в Києві з 30 травня по 2 червня, в черговий раз показала свою беззастережну першість в галузі енергоефективного опалення, водопостачання, вентиляції і кондиціонування. Відмінністю цього року стала насичена і затребувана експозиція, ділова програма. Великий інтерес викликали комплексні готові рішення на основі різних джерел енергії.
 

 

19-а за рахунком виставка «АкваТерм» пройшла на традиційному майданчику в Міжнародному виставковому центрі, але трохи пізніше звичайного, через пісенний конкурс «Євробачення». Не дивлячись на зміщення дат, кількість учасників і відвідувачів виставки зросла. В цілому, за підсумками виставки, її відвідали 24,3 тисяч осіб. Свої експозиції представили 536 компаній з 21 країни світу. Зокрема, з Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Італії, Ірану, Китаю, Латвії, Литви, Люксембургу, Польщі, США, Південної Кореї, Туреччини, Франції, Чехії та ін. Традиційно колективним стендом виступили виробники з Німеччини.

Вперше за багато років в перший день виставки, 30 травня, відбулося офіційне відкриття заходу. У ньому взяли участь заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, керівники галузевих асоціацій і громадських організацій.«Одне із важливих питань, на яке мало звертають увагу, - вартість комунальних послуг. Це безпосередньо пов'язано з енергоефективністю будівель. Ми вважаємо, що в майбутньому об'єкти будуть на 25-30% ефективніші », - заявив Л. Парцхаладзе. Він також зазначив, що в сфері будівництва в поточному році зросла як кількість зданих в експлуатацію об'єктів, так і обсяг інвестицій в галузь, яких збільшився на 18%. Значить, є надія і на розвиток ринку інженерних систем.
 
Ділова програма
Як зазначила в ході церемонії відкриття директор виставки «АкваТерм Київ», Олена Кононенко, відмінним заходом цього року стало розширення тематики і, разом з тим, більш виражений поділ заходів за напрямками. Зокрема, в поточному році до організації ділової програми приєдналася Конфедерація будівельників України. Це зробило виставку більш насиченим заходом. Зокрема, на відкритих майданчиках під егідою КСУ проводилися презентації різних проектів, в ході яких всі бажаючі могли поставити питання забудовникам. Це було цікаво не тільки фахівцям, але і учасникам виставки.

Крім того, відбулося засідання «Клубу мерів», в якому взяли участь близько 80 глав місцевих адміністрацій міст України. Обговорювали, зокрема, вирішення проблеми зношеності теплових мереж та обладнання котелень підприємств теплокомуненерго. «За нашими розрахунками, на те, щоб зафіксувати стан комунального господарства України (мова йде не про розвиток, а про стабілізацію), необхідно 100 млрд. Євро», - зазначає президент ВГО «Клуб мерів» Володимир Удовиченко.

Понад 200 керівників комунальних підприємств водно-каналізаційного господарства обговорювали нагальні проблеми галузі в окремому залі, в рамках заходів «АкваПро». Під егідою асоціації «Укрводоканалекологія», представники водоканалів, спільно з науковцями, фахівцями міністерств і відомств, виробниками обладнання, обговорювали широке коло питань, таких як нормативне забезпечення галузі, реконструкція і проектування систем очищення води, контроль її якості та ін.В рамках салону «Басейн Пул» відбулася «Конференція Операторів Громадський плавальний басейнів». Даний захід об'єднав людей різних професій, пов'язаних з експлуатацією басейнів, аквапарків та інших конструкцій для відпочинку на воді. Виступали провідні вітчизняні та іноземні (з США, Німеччини, Австрії, Швейцарії) фахівці галузі, які поділилися досвідом водопідготовки, будівництва та обслуговування. В рамках конференції пройшов розіграш цінних призів – фотометрів та сертифікату на безкоштовне навчання – серед найбільш активних слухачів лекцій та відвідувачів виставкових стендів.


Крім того, пройшли такі великі традиційні заходи, як конференція Національної Асоціації України з теплових насосів, симпозіум німецьких виробників, який в цьому році називався «Німецький день енергоефективності». Одними з найбільш обговорюваних в ході конференцій тем були питання підвищення енергоффектівності, використання поновлюваних природних ресурсів і залучення інвестицій в цих сферах.


Для того, щоб налагодити взаємозв'язок між споживачами і постачальниками продукції і послуг, в поточному році вперше впровадили сервіс «Промисловий навігатор». Завдяки йому за посередництвом організаторів виставки можна було призначити зустріч і провести переговори на окремому майданчику. Сервісом скористалися більше 200 головних інженерів великих промислових підприємств. Такі непогані результати є підставою для подальшого удосконалення та впровадження сервісу  і наступного року.
 
Практика – для практиків
Виставка «Аква-Терм Київ - 2017» запам'яталася не тільки насиченою діловою програмою, але і заходами практичного характеру. Так, в рамках форуму пройшли фінальні змагання Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». У них взяли участь учні та перші випускники професійно-технічних навчальних закладів з 6 міст нашої країни, в яких завдяки україно-швейцарського проекту створені сучасні навчально-практичні центри. Фінальним завданням конкурсу став монтаж за обмежений період часу системи підвісного унітазу. Переможці отримали дипломи та можливість пройти стажування в одній з провідних компаній галузі.

Крім того, проводилися конкурси та семінари для монтажників безпосередньо на виставкових стендах.

Для зручності відвідування виставки працівниками галузі з регіонів була запропонована програма автобусних трансферів. Цього року програмою скористалися 20 міст: Бердянськ, Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільськ, Кіровоград, Львів, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Харків, Херсон. Для відвідувачів, які вибрали даний сервіс, були передбачені ознайомчі тури, а також роздаткові друковані матеріали з новинками і вигідними пропозиціями щодо співпраці.
 
Традиційно, на виставці учасники представляли різну продукцію – від арматури до котлів та автоматики. Складно відзначити в експозиції поточного року конкретне лідерство за видами обладнання. Якщо кілька років тому, наприклад, спостерігалося розмаїття твердопаливних котлів, що було пов'язано з різким подорожчанням газу, то на минулому форумі теплогенератори на різних джерелах енергії були представлені приблизно в рівних пропорціях. Крім того, багато великих гравців ринку демонстрували комплексні рішення на основі симбіозу різного устаткування, в тому числі, і на поновлюваних джерелах енергії. Особливим інтересом в цьому плані користувалися сонячні панелі для виробництва електроенергії.

Виставкова програма кипіла в ході всіх 4 днів роботи. Ну а сьогодні, після завершення, організатори вже думають над новими ідеями і проектами в рамках наступного заходу, який обіцяє стати не менш грандіозним. Адже це буде ювілейна, 20-я виставка «АкваТерм Київ». Варто зауважити, що вже зараз на виставку заброньовано понад 90% виставкової площі.
  
Чекаємо всіх у 2018 році, 15-18 травня, в Міжнародному виставковому центрі у Києві!